ÇOCUĞUM RAHAT İÇİM RAHAT PROJESİ KAPSAMINDA KURSİYERLERE HEDİYE DAĞITILDI 
 
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kabul edilen ‘Çocuğum rahat içim rahat’ projesi kapsamında sertifikalı çocuk bakım kursiyerlerine hediye dağıtıldı.
 
Kadınlarımıza mesleki beceri kazandırıp aile ekonomisine katkı sunmayı hedefleyen bu proje kapsamında yapılan programa İlçe Kaymakamımız Ahmet Gazi Kaya, ilgili kurum temsilcileri ve kursiyerler katıldı.
 
250 bin lira toplam maliyeti olan proje kapsamında bir mesleki eğitim merkez kursunun açılması, piknik, sinema ve konferans organizasyonu ile seksen bayanın evde çocuk bakımı eğitimi alarak meslek sahibi olması yer alıyor.
 
Programda kısa bir konuşma yapan ilçe kaymakamımız; ‘Sosyal gelişmeye son derece önem veren bir devletimiz var ve bu noktada vatandaşlarımıza her türlü imkânı seferber ediyor. Bu proje kapsamında ailelerimizin ve toplumumuzun en önemli unsuru olan kadınlarımıza mesleki beceri kazandırmayı hedefledik. Bu amaca uygun olarak düzenlediğimiz kursla da önemli bir faaliyeti gerçekleştirdik. Ben kursiyerlerimize, bu önemli proje için emek ve mesai harcayan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum’ şeklinde konuştu.