T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 


Bulunduğunuz Yer: Haber Arşivi


  KAHTA İHK MART AYI TOPLANTISI KAYMAKAMLIK TOPLANTI SALONUNDA YAPILDI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Kahta İlçe İnsan Hakları Mart ayı olağan toplantısı Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirildi.
 
Kahta Kaymakamı ve İlçe İnsan Hakları Kurulu Başkanı Coşkun AÇIK başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, kurul üyeleri ve ilçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman KARADOĞAN katıldı.
 
Önceden belirlenen gündem doğrultusunda kurula yapılan başvurular değerlendirilerek, Nisan ayında gerçekleştirilecek faaliyetler planlandı.
 
 
ESNAF ZİYARETLERİ
 
Tüketici Hakları haftası münasebetiyle Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi Mehmet ÖZKAN tarafından belirlenen 9 esnafın Nisan ayı içerisinde kurul üyeleri ile birlikte ziyaret edilmesi uygun görüldü.
 
OKUL VE PANSİYON ZİYARETLERİ
 
Kahta İlçe İnsan Hakları Kurulunca Okul ve Pansiyonların Nisan Ayı içerisinde ziyaret edilmesi kararlaştırıldı.
 
Okul ve pansiyon ziyaretleri için kurul üyelerinden oluşan 4 ayrı grup belirlendi. Her grup tarafından ilçe merkezinde 7 okulun ziyaret edilmesi planlandı.
 
Anket ve derinlemesine mülakat yönteminin kullanılacağı okul ve pansiyon ziyaretlerinde kütüphanelerin açık olup olmadığı, bilgisayar teknolojisi sınıflarının ders dışı saatlerde öğrencilerin istifadesine sunulması hususunda gerekli tedbirlerin alınıp alınmadığı, insan hakları açısından olumsuz bir durumun olup olmadığı hususlarının inceleneceği bildirilmiştir. 
 
 
YAŞLI VATANDAŞLARIN ZİYARET EDİLMESİ
 
Yaşlılara karşı olumlu davranış geliştirilmesi amacıyla Kahta İlçe İnsan Hakları Kurulu 2008 yılı Revize Edilmiş Eylem Planı ve 2009 Yılı Eylem Planı doğrultusunda yaşlı ve muhtaç vatandaşların ziyaret edilmesi uygun görüldü.
 
Bu kapsamda belirlenen 12 aile ön tespit çalışmalarının yapılması amacıyla ziyaret edilerek, sorun ve ihtiyaçları yerinde incelendi. Tespit edilen ihtiyaçların temin edilmesinin ardından 10 Nisan 2009 günü Kurul Başkanı Coşkun AÇIK ve kurul üyeleri tarafından ziyaretlerin gerçekleşitirlmesi kararlaştırıldı.


Bu içerik toplam 837.859 kez gösterildi, Site toplam 1.967.814 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 96 kişi geziyor.

KAHTA KAYMAKAMLIĞI TEL: 0 416 725 5005 - FAKS 0 416 725 5001
YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ TEL: 0 416 725 5006 - e-mail : kahta@icisleri.gov.tr