KAYMAKAMIMIZ ‘ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN’ PROGRAMINA KATILDI
 
Kâhta Kaymakamımız Ahmet Gazi Kaya, ‘Öncelik hayatın, öncelik yayanın’ sloganıyla ilçe merkezinde düzenlenen tanıtım programına katıldı.
 
İç İşleri Bakanlığı tarafından koordine edilen ve 81 ilde saat 12.00 ile 13.00 arasında eş zamanlı olarak gerçekleşen program Kâhta Kaymakamlığı binasından başlayarak Kubilay İlk Öğretim Okulu’na kadar yapılan kortejde yaya önceliğine dikkat çekildi.
 
İlçe kaymakamının yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, Trafik Şube amiri  ile beraber öğrencilerin katıldığı programda vatandaşlarla bir araya gelen kaymakamımız; ‘Bu önemli sosyal projeyi desteklemek için bu programı düzenliyoruz, artık insan hayatının her şeyden önce olduğunu, öncelik yayanın olacağını hepimiz bilincindeyiz’ dedi.
 
Kaymakamımız konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
‘Bu önemli projeyle artık yaya güvenliği daha kontrollü bir hale gelecek. İlçemizde vatandaşlarımız ayağını sokağa attığı anda öncelik onların olacağını, hayatının her şeyden önemli olduğunu devlet olarak bilmelerini istiyoruz. Eş zamanlı olarak yaptığımız bu programın ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, insan hayatının ve yaya güvenliğinin azami derecede korunduğu bir dönemin başlangıcı olmasını diliyorum’ dedi.