KÖY VE MAHALLE MUHTARLARI İLE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI
 
İlçe Kaymakamımız Ahmet Gazi Kaya  "Olağan İstişare Toplantıları" kapsamında köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
 
Özel bir tesiste yapılan istişare toplantısına köy ve mahalle muhtarlarıyla beraber Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, Ak Parti İlçe Başkanı Bedir Yeni, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Sertkaya, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Baş, İl Genel Meclis Üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Sait Çetinkaya ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Güvenlik, asayiş, alt yapı yatırımı, eğitim, sağlık ve daha birçok konuda sorun ve taleplerin istişare edildiği toplantıda köy ve mahalle muhtarlarının genel talepleri masaya yatırıldı.
 
Burada konuklara hitaben konuşma yapan İlçe Kaymakamımız Ahmet Gazi Kaya; ‘Burada bulunan herkesin vatandaşa karşı sorumlulukları var. İlçemiz bütün muhtarlarımız ve kurum temsilcileri ile tek vücut olarak vatandaşlarımıza hizmet etmeyi önemli bir gaye biliyoruz’ dedi.
Kaya konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
‘Hepimiz bugün vatandaşlarımızı temsilen muhtarlarımızın sorunlarını ve taleplerini almak ve değerlendirmek için toplanmış bulunuyoruz. Yine hepimizin yegâne gayesi ilçemizi alt ve üst yapısıyla, eğitim, sağlık, kültür, sanayi, tarımsal alanlarıyla muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktır. Bu konuda bütün imkânlarını seferber eden devletimiz, vatandaşlarımızın sorunlarını masaya yatırıyor ve hızlıca çözerek taleplerini yerine getiriyor. İşte yaptığımız köy konakları, kanalizasyon şebekeleri, içme suyu hatları, yol ve daha birçok hizmeti vatandaşlarımızın hizmetine sunduk ve sunmaya devam edeceğiz. Bu büyük yatırımların ilçemize kazandırılması vesile olan başta Sayın Valimiz ve Adıyaman Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın olmak üzere yine Adıyaman Milletvekilimiz Sayın Mehmet Fatih Toprak’a, İl Genel Meclis Başkanımız Sayın Mehmet Can Erdoğan’a, İl Encümenlerimize, İl Özel Genel Sekreterimiz ve İlçe Özel İdare Müdürümüze sizler adına şükranlarımı sunuyorum. Yine bu toplantı vesilesiyle burada bulunan siz değerli muhtarlarımıza ve değerli kurum amiri arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Biz hep birlikte, el ele vererek daha nice hedeflere ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. 2019’a yaklaştığımız bugünlerde yeni yılın ilçemize daha büyük yatırımların geldiği ve vatandaşlarımızın bütün taleplerinin bir bir çözüldüğü bir yıl olmasını temenni ediyorum.’